Zprávy z Uničova

Již několik roků se pořádá v Uničově hudební festival pod záštitou

Arcibiskupství olomouckého. Ten letošní se konal od 4. září do 23. října. V

průběhu festivalu se uskutečnilo 95 koncertů na 26 místech Střední Moravy, na kterých vystupují umělci zvučných jmen. , čtvrtek 7. prosince 2006
Magazín > Sborový život

Městský znak Uničov

V Uničově se letos konalo 6 koncertů. Na závěrečném koncertu dne 23. října vystoupil v koncertní síni houslový virtuos Josef Suk, který ke společnému vystoupení vyzval též Ženský pěvecký sbor z Uničova. Zazněl výběr z Moravských dvojzpěvů Antonína Dvořáka a společně s Mistrem Pozdrav žákům na Slovensko od Josefa Suka. Spokojené reakce zcela zaplněné koncertní síně byly důkazem kvalitního přednesu všech účinkujících a potvrdily potřebnost kulturních zážitků v životě každého z nás.

V posledních letech nastudoval Smíšený pěvecký sbor Uničov dvě původní

moravské vánoční mše, které jsou svým způsobem jedinečné a originální. Proto se rozhodl obě vydat na svém prvním oficielním CD. Jedná se o mši Josefa Schreiera "Missa pastoralis in C boemica" a mši Milana Přívary " O narození Pána Krista". Toto CD se objeví již na letošním předvánočním trhu a bude k dostání ve druhé polovině listopadu v MIC v Uničově v ul. Dr. Beneše za cenu 100 Kč/ks. Určitě to bude vhodný dárek pro vaše blízké.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)