Slavnostní výroční koncert libereckého sboru ROSEX

Smíšený pěvecký sbor ROSEX zve všechny svoje příznivce a milovníky sborového zpěvu na výroční koncert uspořádaný k 35. výročí své existence. Za tuto dobu sbor uspořádal mnoho koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí, např. ve Francii, Itálii, Švýcarsku a Německu. Úspěšně se zapojil do různých hudebních akcí, soutěží a festivalů. Tradiční je spolupráce s pěveckými tělesy v regionu – např. s libereckými sbory Ještěd, A my taky nebo s jabloneckým smíšeným sborem Janáček. Během let vydal sbor několik CD.Jitka Havlová, středa 3. května 2023
Magazín > Sborový život

plakát slavnostní koncert ROSEX

ROSEX / ROSEX

Aktuálně sbor organizuje svá vystoupení s myšlenkou „zpívat pro radost posluchačů“ a rozvíjet kulturní hudební tradici zejména v Libereckém kraji. Aktivita sboru je směrována do různých oblastí hudebního společenského života. Vzhledem k repertoáru, který obsahuje klasickou hudbu – mše, oratoria apod., jsou často pořádány také koncerty duchovní hudby. Poslední letošní významnou akcí bylo již druhé velmi úspěšné uvedení díla norského skladatele Oly Gjeila – „Sunrise Mass“, pod vedením italského hudebníka Graziana Sanvita. Každoroční tradicí se staly adventní a vánoční koncerty, s účastí hudebníků pod vedením Dalibora Tuže.

„Ke konání našeho koncertu jsme zvolili krásné reprezentativní prostředí foyeru Severočeského muzea, kde sbor již několikrát vystupoval. Zazní skladby z celé dlouholeté činnosti sboru“, sděluje sbormistryně Alena Sobotková. „Půjde o průřez celým repertoárem, který zahrnuje skladby klasické, jazzové, muzikálové a populární, lidové písně a spirituály. Posluchači se mohou těšit také na zcela nově nastudované skladby“.

Jde o poslední sborovou akci pod vedením skvělé sbormistryně Aleny Sobotkové, která se loučí se svou dlouholetou funkcí a zároveň symbolicky předává taktovku nové sbormistryni, která bude při této příležitosti představena.

Koncert se koná dne 14. května 2023 v 18.00 hodin v prostorách foyeru Severočeského muzea v Masarykově ul. v Liberci. Dobrovolné vstupné na místě před začátkem koncertu.

Akce je podpořena Unií Českých pěveckých sborů.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)