Velikonoční koncert on-line z kostela sv. Václava v Mníšku

V neděli 4. dubna od 16 hodin si můžete vyslechnout slavnostní koncert z Mníšku pod Brdy. Zazní hudba starých mistrů i kompozice soudobé autorky Veroniky Kopecké.-cs-, neděle 4. dubna 2021
Magazín > Zprávičky

Rodinný koncert - Kopečtí

archiv MKS / www.mnisek.cz

Po úspěchu čtyř online koncertů z konce minulého roku, kterými mníšecká radnice zpříjemnila divákům adventní, vánoční a novoroční čas, zazní z kostela sv. Václava další hudební bonbónek.

Můžete se na něj těšit na Boží Hod Velikonoční v neděli 4. dubna od 16 hodin. Koncertovat bude rodina Kopeckých z Bratřínova (Ondřej, Veronika, Klára, Barbora, Magdalena, Kristina a Miriam) a zazní housle, violoncello, klarinet, lesní roh, zobcová flétna a zpěv (v různých kombinacích).

Na programu budou skladby barokních velikánů Georga Fridricha Händela, Antonia Vivaldiho a Henryho Purcella, nebude chybět Pohlednice zkomponová Veronikou Kopeckou ani její úpravy lidových písní.

„Letošní Velikonoce proběhnou opět za přísných epidemiologických opatření, která nám znemožnují osobní účast na kulturních a společenských akcích. Proto jsme se s farností dohodli, že navážeme na bezvadnou spolupráci z konce loňského roku a uspořádáme další koncert z našeho kostela sv. Václava. Doufáme, že tímto hudebním zážitkem přispějeme k velikonoční atmosféře ve vašich domovech,” přibližuje okolnosti nápadu na uspořádání koncertu starostka Magdalena Davis.

Koncert můžete sledovat v přímém přenosu online na facebookovém profilu města mnisekpodbrdy nebo kanálu Youtube: bit.ly/KoncertyMnisek.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)