Další ročník Foersterových Osenic klepe na dveře

V rámci festivalu se již tradičně uskuteční mnoho koncertů, kterých se zúčastní řada pěveckých sborů, ale těšit se můžete i na sólové vystoupení osenické rodačky Jany Ryklové.redakce / TZ, neděle 27. května 2018
Magazín > Sborový život

Jana Ryklová (Foersterovy Osenice 2016)

Dita Jarošová / Blog iDnes

V prologu festivalu vystoupí ve Valdštejnské lodžii v Jičíně (pátek 1. 6. 2018 od 19 hod.) Smíšený sbor Konzervatoře Pardubice, Jana Ryklová (soprán) a Bernd Radoch (SRN, klavírní doprovod).

Následující den (sobota 2. 6.) se na ranní mši, která začíná v osenickém kostele Narození P. Marie v 9 hodin, představí posluchačům šest sborů: Salvátor Chrudim, Smíšený sbor Konzervatoře Pardubice, Pěvecký spolek Jizeran Semily, Smíšený pěvecký sbor Hlahol Nymburk, Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové a Pěvecký sbor pražských učitelek.

Na zahradě Památníku Ferstrova rodu v Osenicích pak zazní krátká vystoupení zúčastněných sborů, nebudou chybět společné písně (začátek ve 14 hodin).

Od 19 hodin proběhnou večerní festivalové koncerty v Libáni (kostel sv. Ducha), Dolním Bousově (sokolovna) a Osenicích (kostel Narození P. Marie).


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)