Liberecký ROSEX zve posluchače na jarní Zpívání v dešti

Liberecký pěvecký sbor ROSEX uvádí velký jarní koncert světoznámých populárních skladeb a spirituálů. Posluchači se mohou těšit na písně, které interpretovali známí umělci, jakými jsou Freddie Mercury, Sting, Barbra Streisand, Louis Armstrong, Edith Piaf či Ray Charles.Jitka Havlová, pondělí 25. dubna 2016
Magazín > Sborový život

ROSEX

Jan Matějíček / ROSEX

Dále v programu zazní skladba z repertoáru švédské skupiny Real Group nebo známé americké skupiny The Manhattan Transfer. Program zpestří i několik oblíbených spirituálů a jak již napovídá název celého koncertu, nebudou chybět ani songy ze slavných muzikálů 20. století, ať již jde právě o známé Zpívání v dešti, tj. Singing in the Rain z autorské dílny Gene Kellyho nebo o legendární Memory z muzikálu Kočky, neboli Cats Andrewa Lloyd Webbera.

„Je to první koncert našeho sboru s programem sestaveným výhradně ze skladeb z oblasti populárů a je tedy laděn převážně nevážně. Vzhledem k našemu dosavadnímu repertoáru, jehož základ tvoří zejména klasická, vážná hudba, jde o zcela jiný styl, než na který jsou naši posluchači zvyklí. Chceme tímto pojetím vyjádřit radost z příchodu jara, navodit příjemnou pohodu, pozitivně naladit a dodat optimismus, což je v dnešní době důležité. Je to zpívání v dešti s úsměvem,“ sděluje sbormistryně Alena Sobotková.

Koncert se uskuteční v neděli 8. května 2016 v 18.00 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy ve Frýdlantské ul. v Liberci. Na závěr koncertu čeká na posluchače malá after-party s přátelským popovídáním a pohoštěním. Vstupenky se prodávají před začátkem koncertu v ZUŠ.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)