Letos se opět uskuteční Setkání pěveckých sborů v Heřmanově Městci

Dvanácté Setkání v Heřmanově Městci, jehož pořadatelem je PS Vlastislav, se uskuteční v sobotu 23. května 2015. Jedná se o pokračování tradice setkání pěveckých sborů východočeského regionu, která se konají vždy jednou za dva roky. Má přispět k vzájemnému poznání sborů, porovnání tvůrčí práce i prohlubování spolupráce pěveckých sdružení.Markéta Výborná, pondělí 9. března 2015
Magazín > Sborový život

Setkání pěveckých sborů v Heřmanově Městci v roce 2013

Letošní ročník klade důraz také na podporu mladých hudebníků Pardubického kraje, čehož je důkazem pokračování spolupráce s Konzervatoří Pardubice. Zároveň chceme poskytnout možnost občanům Heřmanova Městce i celého regionu poslechu sborového zpěvu, který má v Heřmanově Městci hlubokou tradici. K tomu jistě poslouží jak prostředí historických budov města, tak i společné vystoupení v inspirujícím prostředí zámeckého nádvoří.

V dopoledních hodinách festivalového dne proběhnou dva samostatné koncerty hostujících sborů v historických prostorách obnovené Synagogy a kostela sv. Bartoloměje. Odpoledne se potom uskuteční ve venkovních prostorách nádvoří Zámku v Heřmanově Městci samotná přehlídka jednotlivých sborů. Nejprve budou na programu nesoutěžní přehlídková vystoupení sborů a na závěr společné provedení kantáty Jarní romance Zdeňka Fibicha na slova Jaroslava Vrchlického za doprovodu Symfonického orchestru Konzervatoře Pardubice. Tím si připomeneme 165. výročí od narození a 115. výročí úmrtí tohoto skladatele, jehož život je spojen s Pardubickým krajem a Libání nedaleko Nasavrk.

Na dvanáctém Setkání vystoupí sbory Doubravan (Chotěboř), Žerotín (Brandýs nad Orlicí), Smetana (Hradec Králové), Josef Bohuslav Foerster (Přelouč), Otakar (Vysoké Mýto), Slavoj (Chrudim), Rubeš (Skuteč), Orfeus (Pardubice), Ondráš (Nový Jičín) a Lucky Voice Band (Praha). Mezi účinkujícími nebude chybět i domácí Vlastislav a Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice.

FestivalyProhlédněte si zmíněné sbory

Doubravan Chotěboř

Kraj Vysočina – zal. 1862
smíšený sbor


Lucky Voice Band

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2011
smíšený sbor


Ondráš

Nový Jičín (Moravskoslezský kraj) – zal. 1951
smíšený sbor


Ondrášek Novojíčínský sbor ZUŠ

Nový Jičín (Moravskoslezský kraj) – zal. 1967
školní dětský sbor


ORFEUS Pardubice

Pardubický kraj – zal. 2000
smíšený sbor


OTAKAR

Vysoké Mýto (Pardubický kraj) – zal. 1860
smíšený sbor


Rubeš

Skuteč (Pardubický kraj) – zal. 1862
smíšený sbor


Slavoj Chrudim

Pardubický kraj – zal. 1856
smíšený sbor


Smíšený pěvecký sbor Josef Bohuslav Foerster Přelouč

Pardubický kraj – zal. 1921
smíšený sbor


Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové

Královéhradecký kraj – zal. 1922
smíšený sbor


Vlastislav

Heřmanův Městec (Pardubický kraj) – zal. 1862
smíšený sbor


Žerotín Brandýs nad Orlicí

Pardubický kraj – zal. 1862
smíšený sbor


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)