Setkání sborů v Heřmanově Městci připomnělo aktuální výročí Wagnera i Verdiho

Uplynulou sobotu 25. 5. 2013 se uskutečnilo již XI. setkání pěveckých sborů v Heřmanově Městci. Setkání, které organizuje místní PS Vlastislav jako nesoutěžní přehlídku, se koná vždy jednou za dva roky.Marek Výborný, čtvrtek 30. května 2013
Magazín > Sborový život

XI. setkání pěveckých sborů v Heřmanově Městci

Dopoledne od 10:00 hod. se uskutečnily dva samostatné koncerty hostujících sborů v Synagoze a v kostele sv. Bartoloměje. Vystoupily PS Bendl z České Třebové, PS Dalibor ze Svitav, PS Doubravan Chotěboř, Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl z Kutné Hory, dva Zábojové - z Pelhřimova a ze Dvora Králové nad Labem a odpoledne si připojil domácí Vlastislav a Sbor Konzervatoře Pardubice.

Bohužel poprvé od roku 1992 musel být odpolední program pro nepřízeň počasí přesunut ze zámeckého nádvoří do sokolovny. Přesto i v tomto ne zcela kulturním prostředí předvedlo všech osm sborů s nadšením své umění a závěrečné společné vystoupení se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice pod taktovkou Tomáše Židka "vyzkoušelo" svojí velkolepostí statiku sokolovny. Společně jsme si připomněli dvě významná aktuální výročí. 200 let od narození G. Verdiho (10. 10. 1813) a R. Wagnera (22. 5. 1813). Proto zazněly společně s orchestrem Sbor židovských otroků z opery Nabucco a sbor Treulich geführt z opery Lohengrin. Setkání uzavřela kantáta „Česká píseň“ Bedřicha Smetany. Dle dlouhého aplausu stovky posluchačů lze soudit, že se celá akce vydařila. Věříme, že byla povzbuzením a inspirací i pro ostatní sbory.

FestivalyProhlédněte si zmíněné sbory

Doubravan Chotěboř

Kraj Vysočina – zal. 1862
smíšený sbor


Pěvecké sdružení DALIBOR, z. s

Svitavy (Pardubický kraj) – zal. 1967
smíšený sbor


Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl, z.s.

Kutná Hora (Středočeský kraj) – zal. 1846
smíšený sbor


Vlastislav

Heřmanův Městec (Pardubický kraj) – zal. 1862
smíšený sbor


Záboj

Dvůr Králové nad Labem (Královéhradecký kraj) – zal. 1861
smíšený sbor


Záboj Pelhřimov

Kraj Vysočina – zal. 1862
smíšený sbor


Slovník sbormistrů


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)