Mezinárodní festival dětských a mládežnických pěveckých sborů

Po tři dny, od 9. do 11. listopadu, hostily Pardubice Mezinárodní festival dětských a mládežnických sborů.Tento festival vznikl za finanční podpory Statutárního města Pardubice, Pardubického kraje a Ministerstva kultury. Jeho organizátory byly Pardubický dětský sbor Iuventus Cantans a Kulturní dům Dubina.Lenka Královcová, úterý 27. listopadu 2007
Magazín > Sborový život

Jde o nesoutěžní výběrový festival, kterého se zúčastnilo dvanáct pozvaných sborů. Do Pardubic tedy přijelo více než 450 malých i větších zpěváčků. Festivalový kolotoč začal v pátek v Aule univerzity Pardubice. Pokračoval v sobotu v kulturním domě Hronovická, kde dopoledne probíhala Soutěž o cenu Zdeňka Lukáše. Z dvanácti zúčastněných sborů se jich pět do soutěže přihlásilo. Vítězem soutěže bez rozdílu kategorie se zaslouženě stal sbor Gymnázia v Orlové.

Po náročné a vyrovnané soutěži se účastníci festivalu přesunuli do Kulturního domu Dubina, kde pro ně organizátoři připravili zábavné soutěžní odpoledne a malý raut, který zabezpečily maminky dětí z pořádajícího sboru Iuventus Cantans.

Celý text článku spolu s reportáží účastníků festivalu najdete v zimním čísle časopisu CANTUS.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)