Ať už jste přišli na pražské zahájení již 7. roč. festivalu FOERSTROVY OSENICE, které se konalo u hrobu Foerstrů na Olšanských hřbitovech v pondělí 28. května v 16 hod., či ne, stále ještě máte možnost se festivalu zúčastnit. K zítřejšímu výletu do Osenic, kde se uskuteční hlavní část festivalu, můžete použít vlaku, autobusu, vlastního auta či kola a určitě se trefíte do některého z pořadů, který pro Vás připravili pořadatelé – Unie českých pěveckých sborů a obec Dětenice.
František Zumr, pátek 1. června 2007
Magazín > Sborový život
Josef Bohuslav Foester - skladatel a malíř
Foerstrovy Osenice
Programové schéma je: od 10 hod. v kostele v Osenicích – slavnostní mše a matiné k poctě J. Foerstra (1833-1907) varhanní a vokální skladby Foerstrů.
Od 14 hod. v přírodním amfiteátru u Památníku Foerstrova rodu přehlídka pěveckých sborů UČPS a slovinského a polského sboru.
Od 19 hod. večerní festivalové koncerty na nádvoří zámku Staré Hrady, v kostele v Bystřici a sále městské spořitelny v Sobotce.
Rozhodně si nenechte ujít velkolepé matiné na němž se představí sólistky Jana Heryánová Ryklová, Pavla Kšicová, varhaník svatovítské katedrály Josef Kšica, polský sbor Chór z gór, dětský sbor Jizerka ze Semil, Pražské mužské sbory a Vysokoškolský umělecký soubor UK Praha.
Na odpolední přehlídce se představí ostatní sbory – Vlasta Dobruška, Chorea corcontica Trutnov, Záboj Dvůr Králové, Dvořákův komorní sbor Kralupy a slovinská věhlasná folklorní skupina z Ilirské Bistřice, která se svými vystoupeními už stává světoznámou.
Večerní koncerty lákají už svým prostředím. Genius loci nádvoří zámku, který do dnešní podoby a stavu byl uveden v 60. až 90. letech úsilím a nezměrnou prací tvořivých lidí – to jsou Staré Hrady, kostel v malé obci Bystřice, krásný koncertní sál v Sobotce. Těžko si vybrat, zvláště proto, že výkony všech účinkujících budou všude jen ty nejlepší.
Trutnov (Královéhradecký kraj) – zal. 1982
smíšený sbor
Semily (Liberecký kraj) – zal. 1965
školní dětský sbor
Středočeský kraj – zal. 1976
ženský sbor folklór a lidovou píseň
Pěvecké sdružení pražských učitelů
Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1908
mužský sbor
Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1862
mužský sbor
Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1909
mužský sbor
Dobruška (Královéhradecký kraj) – zal. 1881
ženský sbor
Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy
Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1948
akademický smíšený sbor
Dvůr Králové nad Labem (Královéhradecký kraj) – zal. 1861
smíšený sbor
© Unie českých pěveckých sborů, 2003-2024
Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.