Zvezdice Leskovac navštívila Canto Náchod

V rámci festivalu zavital do ČR i srbský dětský sbor

Srbský sbor Zvezdice z města Leskovac byl hostem festivalu Bude nás pět.Z. M., neděle 9. června 2019
Magazín > Sborový život

Dětský pěvecký sbor Zvezdice Leskovac

archiv sboru / https://www.zvezdice.rs/

Od čtvrtka 9. května do neděle 12. května 2019 byl hostem sboru Canto jeden z nejlepších dětských sborů v Srbsku, který vede Dr. Jelena Cvetković Crvenica. O ubytování členů Zvezdice se postaraly rodiny našich sboristů a za to jim náleží velké poděkování.

V pátek jsme absolvovali dopolední prohlídky školy a zámku a po obědě oba sbory vyrazily do Rychnova nad Kněžnou, protože naše setkání proběhlo v rámci sborového festivalu Bude nás pět, organizovaného Rychnovským dětským sborem Carmina. Na zahajovacím koncertu vystoupilo všech pět zúčastněných sborů: Carmina Rychnov nad Kněžnou, Chlapecký sbor Saue (EST), Motýli Šumperk, Zvezdice Leskovac (SRB) a Canto Náchod. Koncert měl skvělou kvalitu, jelikož všechny zúčastněné sbory patří mezi laureáty mezinárodních soutěží.

V sobotu jsme uspořádali koncert v Náchodě v kostele sv. Vavřince, kde vedle náchodské přípravky Bambulata a koncertního Canta, vystoupili naši hosté ze Srbska. Kostel byl obsazený do posledního místečka a atmosféra konceru byla díky skvělým výkonům a báječnému publiku krásná a vřelá. Zvezdice se předvedla v tom nejlepším světle s nádherně vygradovaným programem, který uzavřeli národní písní Niška Banja, jež vypráví o lázeňském městečku poblíž Leskovace.

Nyní už se těšíme, až se opět uvidíme. Naši návštěvu u nových kamarádů v Srbsku máme naplánovanou na léto 2020.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)