Rarášci a Svítáníčko Praha zpívali společně

Sborová spolupráce potěšila děti z Prahy i Náchoda

Přípravné dětské sbory Rarášci ZUŠ Náchod a Svítáníčko ZUŠ Štefánikova Praha spolu strávily dva pestré víkendy.Martin Syrovátka, neděle 12. května 2019
Magazín > Zprávičky

Ze společného koncertu sborů

Martin Syrovátka / Canto Náchod

První výměna se udála od 12. do 14. dubna 2019, kdy Rarášci vyjeli ke svým budoucím kamarádům do Prahy. Hned po příjezdu přišel zásadní moment, rozdělování do rodin. Po mírném počátečním ostychu se rychle vytvořila hezká přátelství, která během nedělním odjezdu zapříčinila i nejednu slzu při opouštění své nové kamarádky a náhradní rodiny. Vedle pestrého programu jsme společně absolvovali krásný koncert v sále Michnova paláce.

Jen jsme se ohlédli a už jsme v pátek 26. dubna vyhlíželi naše pražské kamarády na náchodském nádraží. Mnozí si padli kolem krku a rozdělování do rodin proběhlo nebývale rychle. Tradiční společný sobotní koncert se uskutečnil v prostorách kostela sv. Michaela v Náchodě, kde se vedle Svítáníčka a Rarášků představili i naši nejmenší, Bambulata ze ZUŠ Náchod. Koncert se vydařil, povedlo se i závěrečné společné zpívání a všichni si šli užít svůj poslední společný večer. Nedělní loučení a mávání na vlakovém nádraží bylo opět velmi emotivní a je možné, že se v budoucnu opět potkáme.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)