V Brně se uskutečnil čtyřicátý Hudební festival pedagogických škol

Jubilejní 40. ročník hudebního festivalu pedagogických škol s mnohaletou tradicí proběhl letos ve dnech 14.- 16. března 2017 poprvé v Brně a jeho organizátorem bylo Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická v Brně. Soutěží se zúčastnilo přes 350 žáků a studentů z 15 pedagogických škol z různých krajů republiky.-cmgp-, čtvrtek 13. dubna 2017
Magazín > Sborový život

40. Hudební festival pedagogických škol v Brně

archiv Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické v Brně / http://www.cmgp.cz

Účastníci festivalu soutěžili v sedmi kategoriích: Instrumentální soubory, Klavír, čtyřruční klavír, Sólový zpěv klasický, Sólový zpěv muzikálový, Pop, Sólové nástroje, Vokální a vokálně instrumentální skupiny, Pěvecké sbory. Závěrečný galakoncert se uskutečnil v Besedním domě a součástí festivalu byly i doprovodné programy (komentovaná prohlídka města Brna, workshopy, koncert, kino ad.). Celá akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Brna, p. Ing. Petra Vokřála, Statutárního města Brna, Jihomoravského kraje a MŠMT.

Výsledky kategorie Pěvecké sbory

Zlaté pásmo: Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž (VOŠPgS a SPgŠ Kroměříž).

Stříbrné pásmo: Dívčí pěvecký sbor Ars voce (SPgŠ a SZŠ Krnov), Pěvecký sbor Evropská (VOŠ, SOŠPg a Gymnázium Evropská, Praha), Amabile (Gymnázium a SOŠPg Nová Paka), Cantate Brno (CMGaSOŠPg Brno), Pěvecký sbor Znoimia (G, SPgŠ, OA a JŠ Znojmo).

Bronzové pásmo: Dívčí pěvecký sbor Chiavetta (VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ, Most), Fontána (VOŠS a SPgŠ Prachatice).

Zvláštní ceny: za provedení lidové písně - Amabile (Gymnázium a SOŠPg Nová Paka); za pěknou práci s mužskými hlasy - Pěvecký sbor Evropská (VOŠ, SOŠPg a Gymnázium Evropská, Praha); za instrumentální doprovod - Cantate Brno (CMGaSOŠPg Brno); za příkladnou práci se sborem - Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž (VOŠPgS a SPgŠ Kroměříž); za vynikající klavírní doprovod - Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž (VOŠPgS a SPgŠ Kroměříž); za nejlepší provedení povinné skladby - Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž (VOŠPgS a SPgŠ Kroměříž).

FestivalyProhlédněte si zmíněné sbory

Amabile

Nová Paka (Královéhradecký kraj) – zal. 1975
gymnaziální dívčí sbor


Cantate Brno (školní pěvecký sbor CMGaSOŠPg Brno)

Jihomoravský kraj – zal. 1998
středoškolský smíšený sbor


Dívčí pěvecký sbor SPgŠ Kroměříž

Zlínský kraj – zal. 1966
středoškolský dívčí sbor


Fontána

Prachatice (Jihočeský kraj) – zal. 1994
středoškolský dívčí sbor


Pěvecký sbor Evropská

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2004
středoškolský smíšený sbor


Pěvecký sbor Znoimia

Znojmo (Jihomoravský kraj) – zal. 1977
středoškolský dívčí sbor


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)