Tradiční "Rybovka" v Českém muzeu hudby na závěr Husova roku

Srdečně Vás zveme na vánoční koncert, který se bude konat 25. prosince v Českém muzeu hudby. Zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby a varhanní improvizace na téma husitského chorálu.Jakub Kratochvíl, čtvrtek 24. prosince 2015
Magazín > Sborový život

České muzeum hudby

VitVit / Wikimedia Commons

Vánoční závěrečný koncert celoročního festivalu Musica coniuncta omnia věnovaného českému církevnímu reformátorovi mistru Janu Husovi bude otevřen varhanní improvizací na téma husitského chorálu Jezu Kriste, štědrý kněže. Následovat bude tradiční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Pod taktovkou Josefa Popelky ml. zahraje komorní smyčcový orchestr Musica academica a zazpívají pěvci z pražských sborů Laetitia, Pěveckého sboru VOŠ, SOŠPg a Gymnázia Evropská, Pražští učitelé, Vocalissimo Gymnázia Jana Keplera a další sboroví pěvci z Prahy a okolí. Sólových partů se zhostí Jana Karfusová (soprán), Hana Brachová (alt), Ahmad Hedar (tenor) a Evžen Teršl (baryton).

Koncert, který pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci s Gymnáziem Jana Keplera, začíná v 19:00 v Českém muzeu hudby.

Prohlédněte si zmíněné sbory

Laetitia

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1980
smíšený sbor


Pěvecké sdružení pražských učitelů

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 1908
mužský sbor


Pěvecký sbor Evropská

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2004
středoškolský smíšený sbor


Vocalissimo

Praha (Hlavní město Praha) – zal. 2003
gymnaziální smíšený sbor


Přečtěte si další článkyPublikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)