Na Zatlance se konalo konalo regionální kolo přehlídky sborů středních škol

V úterý 19. dubna se konalo další z regionálních kol Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů. V secesní aule pražského Gymnázia Na Zatlance se utkaly pěvecké soubory z Prahy, Středočeského a Jihočeského kraje. Přes rozdílené podmínky, které sbory pro svou práci na školách mají (účastnily se sbory gymnázia, střední školy i ZUŠ), byla úroveň předvedených výkonů vyrovnaná.-redakce-, sobota 23. dubna 2016
Magazín > Sborový život

Regionální kolo Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů

Vladimír Jaskevič / Vladimír Jaskevič

V průběhu soutěže panovala v sále příjemná atmosféra, zpěváci se navzájem podporovali potleskem. Výkony sborů posuzovala odborná porota pod vedením Barbory Novotné, odborné pracovnice Nipos-Artama.

Na základě výsledků byly zúčastněné sbory zařazeny do pásem. Ve zlatém pásmu se umístily sbory: Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice, sbormistryně Marcela Míková, a sbor ZUŠ Šimáčkova – Pueri Gaudentes, sbormistr Libor Sládek. Stříbrné pásmo obdržely tyto soubory: Pěvecký sbor Střední pedagogické školy v Berouně, sbormistryně Martina Hanslová, a Pěvecký sbor Gymnázia Jana Keplera – Vocalissimo, sbormistři Ann Nelson a Vojtěch Frei. Bronzové pásmo získal domácí pěvecký sbor Gymnázia Na Zatlance.

O tom, kdo postoupí do finále v Opavě, není zatím rozhodnuto, soutěž totiž v následujících dnech pokračuje dalšími koly v Třebíči a Hradci Králové.

Finalisté tak budou známi zřejmě až v měsíci květnu po vyhodnocení všech regionálních přehlídek.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)