Koncert duchovní hudby

Srdečně Vás zveme na koncert duchovní hudby ojedinělý svou čistotou, obsahem i provedením. Konat se bude v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru na Praze 2 3. 11. 2009 v 19:30.-cs-, neděle 1. listopadu 2009
Magazín > Sborový život

Kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze

Ignaz Wiradi / Wikimedia Commons

3. listopad 2009 bude nejen premiérovým vystoupením „Komorního filharmonického sboru Ljubljana“ v Praze, ale také mimořádným hudebním a duchovním zážitkem. Ojedinělá programová kompozice koncertu je dílem německého sbormistra Prof. Steffena Schreyera.

Chorální fantazie a moteta geniálního skladatele německého romantismu MAXE REGERA zazní v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze v podání vynikajícího slovinského tělesa, varhaníka a organologa Pavla Černého a Komorního smíšeného pěveckého sboru Laetitia.

Téma smrti a naděje je vhodně zasazeno do času dušiček a slibuje hluboký zážitek neobvyklých hudebních harmonií a mistrovské provedení jinak velmi obtížných skladeb.

Začátek koncertu je v 19:30, vstupenky budou k dostání na místě před koncertem nebo v síti Ticketpro.

Program koncertu:

Komorní smíšený pěvecký sbor Laetitia: Max Reger - Opus 138 – výběr z „Osmi duchovních písní“

Komorní filharmonický sbor Ljubljana: Max Reger – Opus 110 – 3 moteta

Pavel Černý, varhany: Max Reger – Opus 40/1 – „Wie schön leuchtet uns der Morgenstern“; Opus 41/2 – „Wachet auf, ruft uns die Stimme“


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)