Pozvánka na další koncerty do Velké Lhoty

3. letní koncert se uskuteční v sobotu 22. srpna od 19:30 a vystoupí na něm varhanice Jiřina Dvořáková a Jitka Čudlá. Tento koncertní večer nese název „Koncert pro dvoje varhany“. Jiřina Dvořáková do Velké Lhoty přiveze svůj varhanní pozitiv a společně s Jitkou Čudlou provedou několik skladeb pro dvoje varhany. Kromě toho se také obě varhanice představí i při sólové hře. Na programu budou skladby barokních a klasicistních autorů, které se nejlépe hodí pro lhotecké památkově chráněné varhany.Jitka a Josef Čudlých, neděle 16. srpna 2009
Magazín > Sborový život

3. letní koncert se uskuteční v sobotu 22. srpna od 19:30 a vystoupí na něm varhanice Jiřina Dvořáková a Jitka Čudlá. Tento koncertní večer nese název „Koncert pro dvoje varhany“. Jiřina Dvořáková do Velké Lhoty přiveze svůj varhanní pozitiv a společně s Jitkou Čudlou provedou několik skladeb pro dvoje varhany. Kromě toho se také obě varhanice představí i při sólové hře. Na programu budou skladby barokních a klasicistních autorů, které se nejlépe hodí pro lhotecké památkově chráněné varhany.

4. letní koncert bude následovat týden nato – v sobotu 29. srpna opět od 19:30. Program „Nešpory s hudbou pozdní renesance“ zahrají a na dobobé nástroje zazpívají Dyškanti z Českých Budějovic pod taktovkou Martina Horyny. Tento koncert se bude konat v rámci spolupráce s festivalem Dačické barokní dny.

Sobota 19. září se začátkem od 19:19 (!) bude patřit opět domácímu pěveckému sboru Festivia Chorus, který na tomto slavnostním koncertě oslaví 5. výročí svého založení. Kromě jeho sbormistryně Jitky Čudlé vystoupí také hosté – účast již přislíbil Jaroslav Dostalík, známý brněnský sbormistr, a skladatel Jiří Laburda. Na koncertě bude také pokřtěno nové CD, které je věnováno památkově chráněným lhoteckým varhanám. V letošním roce ho ve lhoteckém kostele natočili varhaník Martin Jakubíček, varhanice Jiřina Dvořáková, pěvecký sbor Festivia Chorus (sbormistryně Jitka Čudlá) a violista Karel Plocek, který je zároveň producentem celého projektu. Hudebním režisérem je Milan Vidlák.

Pátá koncertní sezóna se poté na chvíli odmlčí, aby byla zakončena v prosinci tradičním adventním koncertem.

Všechny zmíněné koncerty se konají v horním kostele Evangelického tolerančního areálu ve Velké Lhotě. Vstupné činí 60 a 30 Kč (pro děti do 15 let). Vstupenky je možné zakoupit vždy na místě půl hodiny před začátkem. Změna programu vyhrazena.

Závěrem zbývá poděkovat partnerům, bez nichž by nebylo možné koncerty pořádat. Naši hlavní partneři: Ministerstvo kultury ČR, Waldviertler Sparkasse von 1842 AG, .A.S.A. spol. s r. o., suNEXO – reklamní agentura Dačice. Naši partneři: Obecní úřad Volfířov, Truhlářství a zámečnictví Vladimír Tůma, Dačice, Autoškola Antonů Pavel, Dačice, Zahradnictví Kopřiva Velká Lhota, CompOn Telč, 2es Dačice. Mediální partner: Ozvěny Jihozápadní Moravy.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)