Evropa má jedno společné hudební vokální těleso

Vystoupení pěveckých sborů, na kterém se v pátek vpodvečer představili studenti gymnázií z Německa, Rakouska a z České republiky, zakončilo vystoupení Vocalissima, Středoevropského smíšeného sboru mládeže.

Je to jedno velké, téměř osmdesátičlenné těleso, složené ze studentů jednotlivých sborů.Listy Strakonicka, pondělí 12. ledna 2004
Magazín > Sborový život

"Myšlenka na jeho založení vznikla na podzim roku 2002. Protože jsme sbory z Prahy, ze Strakonic, z Freistadtu a z Pasova, bylo první pracovní setkání v Praze, po něm ve Freistadtu, nyní je ve Strakonicích a v dubnu bude v Pasově," uvedla sbormistryně a profesorka strakonického gymnázia Marcela Miková.

Mladí tento nevšední nápad také vítají. "Jsme rádi, že u vás můžeme nabrat trochu mezinárodních zkušeností v hudební oblasti. Vyzkoušet si, jak se pracuje pod vedením několika různých sbormistrů," uvedla za členy komorního sboru hudebního gymnázia z německého Pasova osmnáctiletá Elisabeth Niederfeilner.

Posluchačský zážitek z koncertu umocnilo předevšim nastudování písně Bohemian Rhapsody od skupiny Queen.

Mladí z Vocalissima budou letos v červenci reprezentovat středoevropské umění na Světové olympiádě pěveckých sborů v Brémách.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)