V sobotu 13. května se koná další Otevřená zahrada

Čtrnáctý ročník našeho festivalu je věnován osobnosti Pavla Jurkoviče (1933 - 2015), který osobně navštívil druhý ročník našeho festivalu v roce 2010. S jeho tvorbou se ale libčické děti potkávají stále – řada jeho písniček je součástí učebnic hudební výchovy a často je zpívají děti z lesního klubu Kulíšek i ZUŠ Libčice. Málokdo ale ví o Pavlu Jurkovičovi víc, a proto jsme se rozhodli připomenout 90. výročí narození tohoto výjimečného zpěváka, instrumentalisty, hudebního skladatele, básníka, ale i nevšedního hudebního pedagoga.festival Otevřená zahrada, pondělí 24. dubna 2023
Magazín > Sborový život

skladatelka Jana Vőrőšová

Jakub Souček / Jakub Souček

Gregoriánský chorál, cimbálovka a děti z našich škol

Kdo chce zažít Jurkoviče na vlastní kůži, může se předem přihlásit do dopoledních dílen. Výstupem z dílny pro větší děti a dospělé pod vedením lektorky České Orffovy společnosti Michaely Brčákové pak celý festival zahájíme. Povídat o Pavlu Jurkovičovi bude na úvod Martin Rudovský – dramaturg FOK a předseda Společnosti Pavla Jurkoviče.

Odpolední program bude reflektovat široký hudební záběr, jaký Pavel Jurkovič měl. Uslyšíte gregoriánský chorál (Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena), polyfonní hudbu (Vysokoškolský umělecký soubor UK), lidové písně (cimbálovka Muzička). Se svojí troškou do mlýna přispějí i děti z Kulíška a ZUŠ Libčice, a to jak zpěváci, muzikanti, tak i tanečníci. V jiném vystoupení uslyšíte ženský sbor Bubureza, který představí tvorbu Jurkovičových přátel a hudebních souputníků.

Světová premiéra v Libčicích

Na závěr dne zazní ve světové premiéře skladba Jany Vőrőšové Další příběh, která vznikla na objednávku našeho festivalu. Při ní uvidíte a uslyšíte, že ve sboru se nemusí jenom zpívat! Pod vedením Jakuba Zichy bude účinkovat chlapecký sbor Pueri gaudentes, Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy, varhanice Jiřina Marešová a dva hráči na bicí nástroje – Jaroslav Noga a Jakub Kadečka. Za zmínku stojí, že další premiérovou skladbu Jany Vőrőšové Lunapark uvede letošní festival Pražské jaro a už nyní jsou na tento koncert beznadějně vyprodané vstupenky. Nenechte si proto libčickou premiéru ujít!

Na děti jsme nachystáni a občerstvení bude dost.

V průběhu odpoledne uvedeme pro děti loutkovou pohádku Medvídek Ťupínek se scénickou hudbou Pavla Jurkoviče. Kromě toho bude celé odpoledne na farní zahradě také výtvarná dílna pro děti, kterou chystá Eva Víšková z lesního klubu Kulíšek. Pro hladové a žíznivé je objednána Jeníkova kavárna 9barů, pivovarský vozík z Valče a také řada dobrot od Šárky a Mirky.

Sledujte aktuality na FB stránkách festivalu:

FB otevřená zahrada

Vstupné na festival: 200,-Kč dospělí, 100,-Kč senioři, děti do 15 let zdarma.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)