Koncert 3 sborů v Kytlici také na podporu Ukrajiny

Kytlický chrámový sbor, sbor Romance z Ústí nad Labem a Českolipský Evergreen uspořádaly společný koncert na podporu uprchlíků z Ukrajiny.Sbor Kytlice, neděle 6. března 2022
Magazín > Sborový život

Kostel sv. Antonína Paduánského Kytlice

wikipedie / wikipedie

V sobotu 5. března 2022 proběhl v kytlickém kostele sv. Antonína Paduánského koncert 3 sborů - domácího Kytlického chrámového sboru, sboru Romance z Ústí nad Labem a Českolipského Evergreenu. Organizaci a už tradiční propojení tří různých sborů má na svědomí Přemek Chlad, kytlický člen našeho sboru a současně zpěvák, který zpívá ve všech výše uvedených sborech.

Kostel byl plný, posluchači uznale tleskali všem vystupujícím. Při sbírce, kterou pořadatelé věnovali obci Kytlice na pomoc asi 50 uprchlíkům z Ukrajiny, kteří do obce přijeli o tomto víkendu (většinou ženy s dětmi) se vybralo přes 19 000 Kč.

Společné koncerty s jedním nebo oběma sbory se již staly tradicí, první společný koncert se konal již před 7 roky. Věříme, že tato tradice bude pokračovat i nadále a poskytne nám vždy novou inspiraci k tomu, jak upravovat a rozšiřovat náš repertoár.

Záznam z koncertu si můžete poslechnout ZDE


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)