CHORVERBAND ÖSTERREICH oslavil 70. výročí svého založení

Rakouská sborová organizace oslavila výročí svého vzniku koncertem a slavnostním etkáním ve vídeňském hotelu SacherJiří Kolář, pondělí 16. prosince 2019
Magazín > Zprávičky

oslavy CVÖ - Goldenen Saal des Wiener Musikvereins

Moritz Schlosser / https://www.musicaustria.at/

CHORVERBAND ÖSTERREICH oslavil 3. listopadu 2019 70. výročí svého založení velkolepým koncertem – CHOR: sinfonie – ve Zlatém sále Wiener Musikverein. Koncertu se zúčastnilo na 400 pěvců všech věkových stupňů a sborových kategorií ze všech spolkových zemí a Jižního Tyrolska. Koncert se stal významnou ukázkou spolupráce zemských sborových organizací, ale též skladatelů a skladatelek a všech rakouských pěveckých sborů. V jeho programu zaznělo devět premiér nových devíti skladateli z jednotlivých zemí k této příležitosti napsaných a zemskými sborovými uskupeními provedených skladeb na Franzobelovy texty, které završila desátá společná skladba Helden (Hrdinové), kterou pro sbor s doprovodem žesťů zkomponoval Christian Dreo.

Oslavu doplnilo setkání rakouské sborové rodiny v Hotelu Sacher, na němž se sešlo okolo sta sborových odborníků, bývalých a současných funkcionářů, sbormistrů a sbormistryň a aktivních či emeritních významných, pro sborové dění zapálených osobností.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)