Blahoslavíci popřáli svému gymnáziu - vystoupení spojených sborů v Ivančicích

100 let gymnázia v Ivančicích

Gratulaci gymnáziu ke stoletému výročí jeho založení připravili zpěváci gymnaziálního sboru Blahoslavíci a Pěveckého sboru Blahoslava Hajnce. Obě tato tělesa spojuje nejen láska k hudbě, ale také umělecká vedoucí Eva Hajncová.PhDr. Milena Špiříková, neděle 17. února 2019
Magazín > Zprávičky

PS Blahoslavíci

archiv sboru / https://www.gjbi.cz/

Blahoslavíci popřáli gymnáziu

Gratulaci gymnáziu ke stoletému výročí jeho založení připravili zpěváci gymnaziálního sboru Blahoslavíci a Pěveckého sboru Blahoslava Hajnce. Obě tato tělesa spojuje nejen láska k hudbě, ale také umělecká vedoucí Eva Hajncová.

Slavnostní koncert v Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích v úterý 5. února zahájila ředitelka GJB Ing. Ivana Čermáková. Ve svém projevu krátce seznámila s činností gymnázia a jeho nezastupitelným místem ve výchově a vzdělávání v regionu. Poté členka sboru, absolventka gymnázia Kateřina Orságová, provedla posluchače historií studentských pěveckých sborů na ivančickém gymnáziu.

V následujícím pásmu zazpívaly oba sbory nejen písně klasické, ale i spirituální, lidové nebo populární. Na kytaru doprovázela Marta Halámková a Anna Prášková, na příčnou flétnu Zuzana Halámková , na perkuse Lubomír Skála.

Zaplněná výstavní síň Alfonse Muchy odměnila účinkující neutuchajícím potleskem. Narozeninový dárek se velmi vydařil. Pokud jste ho promeškali, sledujte naše internetové stránky, kde v sekci Slavíme 100 let najdete další zajímavé akce.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)