ZUŠ open vyvrcholí v Praze v Senátu Parlamentu ČR

850 účinkujících z celé republiky ve Valdštejnské zahradě

Rekordních 850 malých účinkujících zve v Praze na nabitý celodenní program plný hudebních i tanečních vystoupení, workshopů i tvůrčích dílen pro děti.Irena Pohl Houkalová, sobota 1. června 2019
Magazín > Zprávičky

Plakát festivalu

ZUŠ Open / https://www.zusopen.cz/

ZUŠ open symbolicky − na Mezinárodní den dětí 1. června− vyvrcholí happeningem ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR, kde se představí ty nejúspěšnější hudební soubory, pěvecké sbory, taneční i divadelní skupiny ze všech krajů České republiky.

Program začíná již v 10.30 hod. a odstartuje jej společné vystoupení dětských sborů a orchestru ZUŠ Kroměříž. Pěvecké sbory za doprovodu orchestru provedou písně z francouzského filmu „Slavící v kleci/ Les Choristes“, který je mj. nositelem silného tématu cesty dětí z nesvobodného prostředí za novou budoucností a změnou života prostřednictvím světa hudby a umění. V Salla Terena a v dalších prostorách zahrady se v průběhu dne vystřídají orchestry, hudební, taneční a divadelní soubory ze ZUŠ z celé České republiky.

Den zakončí slavnostní galakoncert k výročí 30 let od pádu komunistického režimu v ČR od 19.30 hod., který se uskuteční pod patronací režisérky Alice Nellis. Návštěvníci se mohou těšit i na sólová vystoupení souborů malých talentovaných umělců. Vedle klasických děl v jejich podání zazní například i hudba z filmu Jak vycvičit draka. „Díky podpoře Senátu Parlamentu ČR se nám už podruhé podařilo dát dohromady atraktivní program, ve kterém na výsostné půdě Valdštejnské zahrady můžeme představit nejlepší reprezentanty a pestrou práci ZUŠ ze všech krajů naší republiky,“ vysvětluje dramaturgyně programu Irena Pohl Houkalová a s úsměvem dodává: „Program ZUŠ Open ve Valdštejnské zahradě je bezesporu co do počtu účinkujících jednou z největších jednodenních pražských kulturních akcí“.

Program je po celý den přístupný zdarma nejširší veřejnosti a nabídne sdílenou radost z umění napříč všemi generacemi. Akce se koná pod záštitou Senátu Parlamentu ČR

Umění spojuje

Celostátní happening ZUŠ Open je pořádán nejen s cílem upozornit na význam uměleckého vzdělávání, ale také prohloubit spolupráci mezi jednotlivými základními uměleckými školami i spolupráci s profesionálními umělci. V rámci ZUŠ Open tak vznikají krásné společné projekty a setkání, které na řadě míst vydají za samostatné festivaly. Na rozsáhlé a pestré společné akce ZUŠ se můžeme těšit téměř v každém kraji, zaplní náměstí, ulice, zámky, parky a jiná veřejná prostranství. Patronka ZUŠ Open Magdalena Kožená osobní účastí podpoří ZUŠ v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)