Významné ocenění putovalo do rukou prof. PhDr. Tomáše Fialy, CSc.

Na slavnostním zahájení 61. festivalu sborového umění Jihlava 2018 předal v pátek 25. 5. ministr kultury PhDr. Ilja Šmíd Cenu Ministerstva kultury za hudební aktivity prof. PhDr. Tomáši Fialovi, CSc. Profesor Fiala byl oceněn za celoživotní sbormistrovskou, pedagogickou a dirigentskou činnost v oblasti sborového zpěvu a za propagace české sborové tvorby u nás i v zahraničí.redakce / TZ, čtvrtek 12. července 2018
Magazín > Zprávičky

Petr Fiala převzal ocenění z rukou ministra kultury v demisi I. Šmída

FSU Jihlava / archiv festivalu

61. festival sborového umění Jihlava 2018 pořádá za finanční podpory statutární město Jihlavy, Ministerstva kultury a Kraje Vysočina Národní informační a poradenské středisko pro kulturu a Společnost pro FSU, z. s., Jihlava. Festival se konal pod záštitou: ministra kultury České republiky PhDr. Ilji Šmída, hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a primátora statutárního města Jihlava PaedDr. Ing. Rudolfa Chloupka.

Ve výběrovém dotačním řízení na podporu neprofesionálních uměleckých aktivit v roce 2018 byl projekt 61. festival sborového umění Jihlava 2018, který předložil spolek Společnost pro FSU, z. s., Jihlava, oceněn dotací ve výši 350 000 Kč.

Oceněný prof. Tomáš Fiala je dlouholetým sbormistrem mnoha významných českých sborových těles, např. Pěvecký sbor severočeských učitelů Česká Lípa, Pěvecké sdružení litoměřických učitelů, Sbor děčínských učitelek a především Smíšený pěvecký sbor Pedagogické fakulty UJEP Ústí nad Labem. Slavnostního předání ceny se za odbor regionální a národnostní kultury MK zúčastnil i PhDr. Václav Appl, vedoucí oddělení kulturně výchovných aktivity a zástupce ředitelky odboru.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)