Pěvecký sbor BOLESLAV připravuje další krásné koncerty

Pěvecký sbor Boleslav připravuje pro letošní sezónu řadu akcí. Vysotupí mimo jiné na Čelakovické festialu sborového zpěvu. V neděli 13. května 2018 v 18 hodin ve Sboru českých bratří v Ml. Boleslavi zazní koncert Pocta tvůrcům, na další koncerty sboru se můžete těšit v červnu.Radek Drahota / TZ, sobota 12. května 2018
Magazín > Zprávičky

Sbor českých bratří v Ml. Boleslavi

ilustrační foto / archiv farnosti

V listopadu 2017 ve Sboru českých bratří zaznělo Mozartovo Requiem, které sbor Boleslav nastudoval ke 160. výročí svého založení. I v letošním roce se opět pilně nacvičuje, protože sbor má naplánováno několik velkých vystoupení. V dubnu se představí na zámku v Praze-Čakovicích, kam byl pozván pěveckým sborem CAMERATA na Čakovický sborový festival. V rámci svého vystoupení přednese kantátu Zdeňka Lukáše „Pocta tvůrcům“ za doprovodu mladého mladoboleslavského houslisty Michaela Housy a vynikajícího klavíristy z Liberce Viléma Valkouna. To vše pod vedením sbormistryně Zuzany Kubelkové.

Začátkem června nás čeká opět dvojkoncert s Kolínskou filharmonií a Chrámovým sborem z Lysé nad Labem, kde zazní „Česká píseň“ Bedřicha Smetany a Dvořákovo „Te Deum“. Také v loňském roce jsme se ve stejném složení setkali ve skanzenu v Přerově nad Labem a na nádvoří zámku v Lysé nad Labem, kde zazněla Dvořákova „Mše D dur- Lužanská“ při příležitosti 130. výročí jejího vzniku a 125. výročí její orchestrální verze.

Pro mladoboleslavské posluchače jsme na květen připravili Festivalový koncert z děl českých skladatelů. Hostem koncertu bude i Chrámový sbor z Lysé nad Labem. Sborové pasáže z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka doplní árie z Rusalky v podání sólisty ND Miloše Horáka a posluchačky HAMU Terezky Hořejšové. Z opery Jakobín zazpíváme spolu s dětským sborem JIŘIČKY známou „školní scénu“. Part učitele bude zpívat mladoboleslavský rodák Jiří Bartoš Sturz, člen opery divadla F. X. Šaldy Liberec, který bude mít také průvodní slovo. Na závěr koncertu uvedeme kantátu „Pocta tvůrcům“, jako poctu skladateli Zdeňku Lukášovi, který by se v letošním roce dožil devadesáti let. Náš pěvecký sbor měl tu čest mistrovi tuto skladbu zazpívat za jeho osobní účasti v roce 2005 v sále pražského Hlaholu, za řízení tehdejšího našeho sbormistra prof. Zdeňka Šulce. Houslový part v kantátě přednese mladý nadějný houslista Michael Housa z Mladé Boleslavi a liberecký klavírista Vilém Valkoun, absolvent HAMU.

Věříme, že i letošní provedení by se Zdeňku Lukášovi líbilo a posluchačům přejeme krásný hudební zážitek z celého koncertu.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)