Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů

aktualizováno pro ročník 2016

I když přehlídka klade důraz na školní sbory, jejím záměrem je umožnit rovněž setkání širšího spektra dětských pěveckých sborů, tj. např. sborů ZUŠ, DDM, přípravných oddělení koncertních sborů apod.Stejně jako v minulých letech budou celostátní přehlídce školních dětských pěveckých sborů předcházet postupové přehlídky krajské, které jsou soutěžní. Celostátní přehlídka již soutěžní není (vystoupení sborů však hodnotí pětičlenná porota).

Součástí krajských i celostátní přehlídky je beseda s lektorským sborem, resp. porotou, spojená s rozborem jednotlivých vystoupení. Na postupových přehlídkách mohou být sbory oceněny zlatým, stříbrným nebo bronzovým pásmem. Jednotlivé kategorie jsou hodnoceny odděleně. Z krajské postupové přehlídky vybere porota vždy jeden sbor na celostátní přehlídku. V odůvodněných případech může doporučit ještě druhý sbor z jiné kategorie.

POSTUPOVÁ KOLA:
Praha (Praha a Středočeský kraj)
Strakonice (Jihočeský kraj)/b>
Rokycany (Plzeňský kraj)
Sokolov (Karlovarský kraj)
Jablonec nad Nisou (Liberecký kraj)
Chlumec u Ústí n. Labem (Ústecký kraj)/b>
Hradec Králové (Královéhradecký kraj)
Chrudim (Pardubický kraj)
Třebíč (kraj Vysočina)
Brno (Jihomoravský kraj)
Orlová-Lutyně (Moravskoslezský kraj)
Chropyně (Zlínský kraj)


místo konání

Uničov (Česká republika)


základní charakteristika

  • nesoutěžní festival určený pro dětské sbory a sbory mládeže
  • první ročník se uskutečnil v roce 1990

organizátor

NIPOS-ARTAMA a Městské kulturní zařízení Uničov

kontakty

www.artama.cz

Michaela Králová, NIPOS-ARTAMA, P.O.BOX
Fügnerovo náměstí 1866/5
120 21 Praha 2

kralova@nipos-mk.cz

tel.: 221 507 977, 778 702 491

podmínky účasti

Přihlásit se mohou sbory ze ZŠ, gymnázií, ZUŠ, DDM, SVČ, přípravná oddělení výběrových koncertních dětských sborů apod. Jednotlivé sbory se hlásí do jedné ze tří kategorií, z nichž každá se dělí na dvě věkové skupiny:

I. kategorie – sbory z jedné ZŠ nebo odpovídajících ročníků nižšího gymnázia: A – složené z dětí do 5. třídy včetně, s možností 25 % žáků 6. třídy B – složené z dětí do 9. třídy včetně, s možností 25 % stálých členů sboru do 18. roku věku

II. kategorie - sbory ze ZŠ nebo gymnázií s rozšířenou výukou hudební výchovy, sbory ze ZUŠ, sbory z více ZŠ, z DDM apod.: A – složené z dětí do 5. třídy včetně, s možností 25 % žáků 6. třídy B – složené z dětí do 9. třídy včetně, s možností 25 % stálých členů sboru do 18. roku věku

III. kategorie (nesoutěžní) – sbory ze ZŠ nebo gymnázií, ze ZŠ nebo gymnázií s rozšířenou výukou hudební výchovy, sbory ze ZUŠ, sbory z více ZŠ, z DDM, CVČ, sbory s dětmi předškolního věku či sbory, které sdružují zpěváky v širším věkovém spektru. Sbory, které se účastní této kategorie, mohou získat zvláštní ocenění za to, čím na přehlídce nejvíce zaujaly.

Pro sbory I. a II. kategorie platí jako povinná skladba jedna lidová píseň (česká, moravská, slezská nebo slovenská) a jedna skladba a cappella. Minimálně jedna skladba programu musí být provedena a cappella. To znamená, že sbor může zazpívat lidovou píseň s libovolným doprovodem nástrojů a jinou skladbu a cappella, nebo rovnou lidovou píseň a cappella. Přehlídkový program může trvat maximálně 10 minut zpívaného času.

účastnický poplatek

poplatek u krajských postupových přehlídek stanoví jednotliví pořadatelé; poplatek u celostátní přehlídky v Uničově cca 250 kč/osoba

ubytování

zajištěno ubytování ve školách v Uničově
Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)