Vachův sbor moravských učitelek

ženský sbor • Brno


založen v roce 1912

18 členů

zřizovatel spolek Vachův sbor moravských učitelekUmělecké vedení

MgA Martina Kirová

hlavní sbormistr

Kronika sboru2017

srpen

Vachův sbor moravských učitelek má nového dirigenta

Do koncertní sezóny 2017 - 2018 vstupuje ženský pěvecký sbor VSMU z Brna se sbormistrem Jiřím Najvarem. Se sbormistrovskou praxí se setkal již za dob studií na Janáčkově konzervatoři v...

číst celé ▼

Do koncertní sezóny 2017 - 2018 vstupuje ženský pěvecký sbor VSMU z Brna se sbormistrem Jiřím Najvarem.

Se sbormistrovskou praxí se setkal již za dob studií na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde spolupracoval s KomoraCzech (zakladatel Jiří Slovík), Ostravským dětským sborem jako asistent sbormistra Milana Chromíka a komorním sborem Echo jako hlavní sbormistr a umělecký vedoucí.

Je absolventem sbormistrovství na Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (u prof. Lubomíra Mátla a prof. Blanky Juhaňákové, ArtD). Studoval také ve Vídni (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien), kde byl posluchačem sbormistrovství ve třídě Erwina Ortnera. Nyní pokračuje ve studiu dirigování orchestru u Jakuba Kleckera.

V roce 2015 se stal hlavním sbormistrem a uměleckým vedoucím Pěveckého sdružení moravských učitelů, které se významně zaměřuje na díla Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Je zakladatelem Brno Contemporary Vocal Ensemble, s kterým provedl např.: Berlínskou mši Arvo Pärta, vlastní premiéru Missy de Angelis, či Kantátu o čaji Lukáše Hurníka. S tímto tělesem získal v roce 2014 zlatou medaili na 42. ročníku Mezinárodního festivalu Svátky písní Olomouc. Doposud spolupracoval s tělesy Moravský komorní sbor, Echo, KomoraCzech, Chorus Ostrava, Ostravský dětský sbor, Luscinia Opava, Vox Iuvenalis, Lumír, Mátlův akademický sbor a od ledna 2017 působí jako asistent sbormistra Českého filharmonického sboru Brno.

Těšíme se na spolupráci.

sbalit ▲
2013

stříbrné pásmo (E2)
Slovakia cantat

Bratislava, Slovensko2008

MgA Martina Kirová

zahájila působení u sboru coby hlavní sbormistr1912

ZALOŽENÍ SBORU


Hledáme nové hlasy!

koho hledáme?

1. soprán, 2. soprán, 1. alt, 2. alt.

jak se stát členem?

Zkoušíme každý čtvrtek v 17:30 na ZŠ Antonínská v Brně. Přijďte si udělat představu, popovídat si a zkusit zazpívat. www.vsmu.cz


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání

Časopis Cantus   Festa academica   praga-cantat.cz   czech-choirs.eu (en)