Iuventus, gaude!

školní dětský sbor • Jablonec nad Nisou


založen v roce 2005

182 členů

školní sbor

zřizovatel Základní umělecká škola v Jablonci n. Nisou

Základní umělecká škola
Podhorská 47
46601 Jablonec nad NisouUmělecké vedení

MgA. Tomáš Pospíšil

hlavní sbormistr

Mgr. Jana Lišková Kvochová

asistent sbormistra

Kronika sboru

2017

červenec

Děti ze sborů v Jablonci znovu rozdávaly v radost

Výroční koncert DPS Iuventus, Gaude! a jeho přípravných sborů v jabloneckém Eurocentru V sobotu 17. 6. se opět po roce konal velký výroční koncert dětského pěveckého sboru jablonecké ZUŠ...

číst celé ▼

Výroční koncert DPS Iuventus, Gaude! a jeho přípravných sborů v jabloneckém Eurocentru

V sobotu 17. 6. se opět po roce konal velký výroční koncert dětského pěveckého sboru jablonecké ZUŠ Iuventus, gaude! a jeho přípravných sborových oddělení. A znovu byli na koncert pozváni hosté, kterými se tentokrát stali DPS Cantando ze Skutče, o něž se celý víkend i s bohatým programem staraly děti a rodiče z přípravného sboru Amici, gaudete!

Koncert na pódiu Eurocentra zahájily svými novými i již zavedenými latinskými, francouzskými a anglickými písněmi a spirituály děti z koncertního sboru Iuventus, gaude! pod taktovkou hlavního sbormistra Tomáše Pospíšila a s klavírním doprovodem Jany Liškové Kvochové. Po jejich briskním projevu vystoupilo nejmladší přípravné oddělení Pueri, gaudete!, které třemi mile podanými skladbami provedla Blanka Šubrtová. Diváci nejvíce ocenili scénicky podanou píseň „Až na Sněžku s partou ježků“. Po nich vystupoval s vážnější tváří komorní sbor, jehož zpěvačky tvoří současné i bývalé členky koncertního sboru. Toto bylo jejich první vystoupení na společném sborovém koncertě jablonecké ZUŠ a zpěvačky na něj o přestávce ještě navázaly s mnoha dalšími písněmi, které posluchače velmi potěšily. Poté se na pódium dostal nejstarší přípravný sbor Amici, gaudete!, který pod vedením Tomáše Pospíšila předvedl tři cizojazyčné písně se dvěma sólovými vstupy. Po přestávce na pódium napochodovali kluci z chlapeckého sboru, kteří se představili s T. Pospíšilem jak českými lidovými, tak i současnými písněmi s doprovodem houslí a trubky. Po jejich vystoupení se ve své premiéře ukázala nová mladá sbormistryně Anežka Grátová se sborem Liberi, gaudete!, kdy se děvčata blýskla dvěma lidovými písněmi a jednou dětskou populární písní. Na radostném projevu zpívajících dětí bylo znát, že jim vedení mladé učitelky svědčí a zpěv berou s nadšením, které je nejen vidět, ale i slyšet.

Poslední část koncertu byla rezervována pro hostující sbor ze Skutče, který se pod vedením zkušeného sbormistra pana Zdeňka Kudrnky sešel sice v komornějším počtu, ale i přesto zvládl podání všech skladeb s bravurou. Do repertoáru si pro diváky vybrali jak skladby české tak i zahraniční a mnohé z nich dokázali ozvláštnit novým nábojem a místy i velmi vtipnými novými slovy tak, že se jejich vystoupení divákům v sále velmi líbilo.

Závěrečný koncert byl opět vynikající tečkou za celoroční prací všech sborových dětí jablonecké ZUŠ, které předvedly, že se toto úsilí opravdu vyplatilo. K podpoře koncertu svým dílem přispělo jak Statutární město Jablonec, tak i Liberecký kraj. Dárečky pro naše hosty pak poskytla společnost Kitl s.r.o. Nemůžeme ale opomenout také mnoho sponzorů, z nichž někteří již patří k tradičním podporovatelům dětí z pěveckých sborů, kterým patří ještě jednou velké poděkování.

Kateřina Nora Nováková

sbalit ▲

2016

prosinec

Edmund Pascha, úprava Jaroslav Krček; v režii Magdaleny Švecové: K horám, chaso, k horám! premiéra skladby

Městské divadlo Jablonec nad Nisou2016

listopad

vysoupil jako host pořadatele
Porta Musicae

Nový Jičín2016

červen

Zlatý diplom (S - Duchovní hudba)
Per Musicam ad Astra

Toruň, Polsko2016

květen

Pražské jaro

Praha 12016

květen

Litoměřická notička

Litoměřice2016

duben

Zlatí Amici, gaudete! a dvakrát stříbrní Liberi, gaudete! na soutěži Zahrada písní v Praze

První větší přehlídka, kterou za svou existenci absolvoval dívčí a chlapecký sbor Liberi, gaudete! přinesla hned dvě nádherná ocenění v podobě krásného druhého stříbrného místa na...

číst celé ▼

První větší přehlídka, kterou za svou existenci absolvoval dívčí a chlapecký sbor Liberi, gaudete! přinesla hned dvě nádherná ocenění v podobě krásného druhého stříbrného místa na pěvecké soutěži Zahrada písní dne 10.4.2016 v Praze.

Všechny děti věnovaly přípravě na soutěž maximální úsilí, poctivě chodily na prodloužené zkoušky a absolvovaly i jednodenní soustředění a tato pilná práce se jim i jejich sbormistrům bohatě vyplatila. Radost z úspěchu ve svém prvním celostátním klání měly samozřejmě dívky, vedené Jarmilou Klokočníkovou. Kluci v čele s Tomášem Pospíšilem se ale mohli radovat o to více, protože ještě letos v lednu nebylo zcela jasné, zda bude ryze pánský sbor pokračovat ve své činnosti. Všichni se nakonec pevně rozhodli nejen pro pokračování, ale také pro účast v soutěži a jak je vidět, jejich dřina se jim nakonec bohatě vyplatila. Děti předvedly jak písně, které mají v dlouhodobějším repertoáru, ale i ty, které natrénovaly speciálně pro soutěž, kde mezi jinými musela zaznít alespoň jedna lidová píseň.

Za dívčí sbor to byly skladby: Ptačí koncert (B. Nikodém a J. Čekan), lidová píseň z Podkrkonoší: Na horách (v úpravě T.Pospíšila), Tečky, Piano a forte a U nás v kapele (V. Neumann a V. Fischer). Kluci svůj elán vrhli na lidovou píseň Dyž jsem já šel při muzice, Jarní píseň (V. Čtvrtek, P. Eben), Mléčná dráha (V. Fischer) a Věčně mladý mistr Bach(úprava V. Fischer). Odměnou za vystoupení byl dětem nejen diplom, ale také sladké koláčky z místní cukrárny.

Prostor novodobého kulturního centra na Praze 11 byl velmi příjemným a pohodou naplněným místem pro sborovou pěveckou soutěž a pořádající pražský dětský pěvecký sbor Svítání zvládl celou organizaci i přes velké množství účastníků na výbornou. Po náročném vystoupení se občerstvili obědem v místní restauraci a pohodový odjezd domů dvoupatrovým autobusem byl také pěknou tečkou za úspěšným dnem.

Přípravný sbor Amici, gaudete! měl program o něco pestřejší. Odjížděli již v sobotu ráno, protože soutěžní vystoupení spojili s návštěvou pražského pěveckého sboru Kamarádi a také s vystoupením na jejich koncertě v nedělní podvečer na zámku v Čakovicích. Jejich rodiny si jablonecké děti rozebraly na ubytování a také na odpolední kamarádský program hned po příjezdu do Prahy. Odpoledne se děti ještě jednou sešly na společnou zkoušku se svými sbormistry před nedělním vystoupením a večer již trávili opět v rodinách. V neděli Amici dorazili za svými mladšími sborovými kolegy do kulturního centra Zahrada na Jižním Městě, aby se utkali ve své soutěžní kategorii, v níž kromě nich vystupovaly další 3 sbory, mezi nimi i naši chlapci Liberi, gaudete! Děti z Amici, gaudete! jsou již většinově ostřílenými soutěžícími, takže jejich příprava na soutěž, která obnášela také mnoho prodloužených zkoušek a soustředění se zúročily v koncentraci před vlastním vystoupením, vedeným T. Pospíšilem.

Téměř bezchybně provedené písně The Lord bless you and keep you (J. Rutter), Gloria a Dios, Puttin On The Ritz (I. Berlin), Vois sur ton chemin (Ch. Barratier, B. Coulais) a povinnou lidovou z Jablonecka: Dal jsi mi při muzice (úprava T. Pospíšil) je dovedly až k vysněné první metě, zlaté medaili.

O první místo se Amici ve své kategorii podělili se spřáteleným litoměřickým sborem Modrásci. Na všech vystoupeních naše sbory doprovázela Jana Lišková ­ Kvochová.

Po vyhlášení výsledků odjely jablonecké děti opět do rodin sboru Kamarádi a s nimi se večer zúčastnily jejich koncertu v rámci 18. Čakovického festival sborového zpěvu na Čakovickém zámku. Zcela utahaní, ale šťastní, dojeli domů pozdě večer. Byli plni dojmů nejen z dalšího zlata, ale také z nových kamarádských vztahů, které za víkend stačili navázat. Poděkování patří také Markétě Pokorné, která měla pobyt sboru na starosti.

sbalit ▲2016

duben

Čakovický festival sborového zpěvu

Praha 9 - Čakovice2016

duben

Iuventus, gaude! vystoupí na festivalu Pražské jaro.

V loňském roce byl dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! ze Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou pozván k účasti na prestižním mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro.

číst celé ▼

V loňském roce byl dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! ze Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou pozván k účasti na prestižním mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro. Pozvání bylo s nadšením přijato a od té chvíle probíhají pilné přípravy na téměř dvouhodinový koncertní program, který začíná v sobotu 28.5.2016 od 16:00 v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Samostatný koncert na tak velkém festivalu s mezinárodní účastí a věhlasem je pro pro celý pěvecký sbor srdeční záležitostí a proto není nic ponecháno náhodě. Pan sbormistr Tomáš Pospíšil přizval ke zkouškám a hlasovým přípravám PeaDr. Alenu Tichou, PhD., která byla letos v březnu oceněna Hlavním výborem Unie českých pěveckých sborů Cenou za přínos českému sborovému hnutí. Dr. Tichá působí na Univerzitě Karlově v Praze a nyní pomáhá i dětem z našeho sboru najít jistotu a sílu ve svých hlasech. Na soustředěních pak všichni cvičí, zpívají a ladí tak, aby si celé vystoupení v Praze mohli náležitě užít v příjemné atmosféře. Část repertoáru, sestaveného pro Pražské jaro, bude možné vyslechnout už 24.5.2016 od 18:00 v kostele sv. Anny v Jablonci nad Nisou. Přijďte si poslechnout koncert, který děti připravují a podpořte je tak v jejich úsilí.

Romana Císařová

sbalit ▲2016

duben

Stříbrné pásmo pro dívčí sbor Liberi, gaudete! (I. kategorie)
Zahrada písní

Praha
2016

leden

PF 2016

Přejeme všem úspěšný a radostný rok 2016.

číst celé ▼

Přejeme všem úspěšný a radostný rok 2016.

sbalit ▲2016

leden

Nové CD - EXSULTATE

Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! a přípravný sbor Amici, gaudete! nabízí na svém CD písně nejen duchovní, ale i lidové a spirituály. Účinkují: Iuventus, gaude!

číst celé ▼

Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! a přípravný sbor Amici, gaudete! nabízí na svém CD písně nejen duchovní, ale i lidové a spirituály.

Účinkují: Iuventus, gaude! a Amici, gaudete!

Řídí: Tomáš Pospíšil

Klavír: Jana Lišková Kvochová

Hlasový poradce: Lucie Poláková

Nahrávání: Ivo Sedláček, Ivo Rozehnal

Vydáno: 2015 Savita Studio, Jablonec nad Nisou

Seznam skladeb:

Praise His Holy Name (Keith Hampton), Magnificat (Jan Hanuš), Gloria (Léo Delibes), Cantate Domino (Vytautas Miškinis), Kalokaghatia a Charmone Syntychia (Petr Eben), Hoj, hura hoj! (Otmar Mácha), Ta kněždubská věž (mor. lidová), Prší, prší (slov. lidová), Chodila Maryška (mor. lidová), Bodaj by vás čerti vzali (Eugen Suchoň), Dyž sem já šel po silnici (mor. lidová), Old Abram Brown (Benjamin Britten), Zeměkoule (Mojmír Zdeněk), I´m gonna wait (spiriuál), Didn´t My Lord Deliver Daniel? (spiriuál), The Batte of Jericho (spiriuál)

CD je neprodejné, je poskytováno jako poděkování za sponzorský dar na fond sboru v minimální výši 150 Kč. Kontakt: romanacisarova@seznam.cz

sbalit ▲2015

prosinec

Lucie Poláková, DiS.

ukončila působení u sboru coby umělecký poradce2015

prosinec

EXSULTATE... S IUVENTUS, GAUDE!

CD,2015

prosinec

HEJ, MISTŘE!

DVD, SRPDŠ při ZUŠ a ZUŠ Jablonec nad Nisou


2015

červenec

Zlatá medaile (G1 - dětské sbory)
Musica Sacra a Roma 2015

Řím, Itálie2015

červen

AMICI, GAUDETE! přivezli z Olomouce zlatou medaili

Po čtyřech letech se nejstarší přípravka Iuventus, gaude! rozhodla navštívit největší mezinárodní soutěž konanou na našem území – Festival of Songs (Svátky písní Olomouc) a její účast...

číst celé ▼

Po čtyřech letech se nejstarší přípravka Iuventus, gaude! rozhodla navštívit největší mezinárodní soutěž konanou na našem území – Festival of Songs (Svátky písní Olomouc) a její účast mezi dětskými sbory do 12 let dopadla velmi úspěšně: S 92 bodů ze 100 překonali „Amíci“ své vystoupení z roku 2011.

Příprava však vůbec nenasvědčovala tomu, že by letošní „Radující se kamarádi“ mohli tak dobře uspět. Zatímco v roce 2011 se děti na stejnou soutěž připravovaly již od ledna, letos zvolilo vedení sboru jinou strategii: Aby si děti přípravu neotrávily zpěvem stále stejných skladeb, připravily si na jarní dubnový koncert zcela jiný repertoár a přípravu soutěžních skladeb nechaly doslova na poslední chvíli. Děti se ale – zvláště v samotném závěru příprav – doslova překonaly a v krásném sále olomoucké Reduty předvedly ráno 5. června mezinárodní porotě živé a muzikou nabité vystoupení.

Druhou radostí pak pro děti bylo vystoupení stejně starých kamarádů z Litoměřic. Modrásci (přípravka Puellae cantantes) nejen, že také, jako jediní vedle „Amíků“, překonali devadesáti bodovou hranici pro zisk zlaté medaile, ale

za své bez nadsázky dokonalé vystoupení získali od poroty 99 bodů a všechny dětské sbory do 16 let reprezentovali ve finálovém klání s dospělými sbory v závěru soutěže.

Tomáš Pospíšil, sbormistr

sbalit ▲2015

červen

Zlatá medaile (získal přípravný sbor Amici, gaudete!) (B2)
Svátky písní

Olomouc2015

květen

Iuventus, gaude! v Benátkách nad Jizerou

...radost, krása, požitek - to jsou tři slova, která mne napadají při ohlédnutí za vystoupením jabloneckého dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! v rámci koncertní sezóny Kruhu přátel...

číst celé ▼

...radost, krása, požitek - to jsou tři slova, která mne napadají při ohlédnutí za vystoupením jabloneckého dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! v rámci koncertní sezóny Kruhu přátel umění v Benátkách nad Jizerou, které připadlo na poslední dubnový úterek.

Coby organizátor koncertu jsem účasten i na podvečerní zkoušce, která začíná bezprostředně po příjezdu mladých zpěváků. Rozezpívání, hledání ideálního rozestavení, poté ještě téměř hodinové pilování detailů. Očima visí na sbormistrovi a plní beze zbytku jeho pokyny a přání, jako opravdoví profesionálové!

Večer je to znát. Nastupují, je jich plné pódium, přijelo jich téměř padesát, ale ve skutečnosti s těmi, kteří v přípravných sborech čekají na nominaci do tohoto sboru hlavního, je jich daleko více.

Dramaturgicky je koncert velmi dobře uspořádán, a tak v první půli znějí mimo slavné Mozartovo Ave verum corpus například též kompozice skladatelů 20.století, např. jubilanta Jana Hanuše či maďarského Gyorgy Orbána. díla velmi kvalitní, ač poněkud těžší na poslech, jsou interpretována

s přehledem, bez jakéhokoliv zaváhání, ač se zde vyskytuje mnoho nezpěvných intervalů a rytmicky náročných pasáží. Sbor, který chce uspět na soutěžích a na mezinárodním poli, má tato díla tradičně na repertoáru. Jako profesionální hudebník vidím ty hodiny práce při nácviku, pravidelné zkoušky, víkendy, soustředění...Velký obdiv!

Druhá půle koncertu je odlehčenější, a tak přicházejí na řadu úpravy národních písní a spirituálů. Při národních písních se doslova tají dech. Tato forma totiž ukáže vždy nejlépe všechny přednosti či nedostatky, které v tomto případě absentují. Muzikální pojetí, podpořené jemným nasazováním tónů a perfektními zvukovými nuancemi v krajních dynamických polohách, to byl balzám na duši našich posluchačů, kteří byli nadšeni a velice mne těší, že mnohé z nich jsem několik dní po koncertě potkal a jejich chvála krásného večera mne samotného motivuje k tomu podobnou akci brzy opakovat a též jeho protagonisty opět pozvat.

Můj neskonalý obdiv patří sbormistrovi Tomáši Pospíšilovi. Sám položil základy této pomyslné stavby, která roste strmě vzhůru a přitom na dobrých ideích, jak muzikantských, tak lidských.

Na závěr mi dovolte myšlenku: sborový zpěv je nádherná činnost kde se děti naučí poznávat krásno a zvyknou si býti kolektivními hráči - moc důležité v dnešní době, kdy má mnohdy navrch hrubost, bezohlednost a bezbřehý individualismus. Ne ze všech budou profesionální hudebníci, ale láska ke zpěvu, krásno a dobro jim zůstane zcela jistě takříkajíc pod kůží a budou je šířit kolem sebe, což je moc důležité a povzbudivé!

Břetislav Kotrba

Kruh přátel umění

v Benátkách nad Jizerou

Takové podařené akce jsou životabudičem pro děti i sbormistra. Děti měly v sobě obrovskou zodpovědnost a vůli nepustit nic. Už to, že při odjezdu chyběly jen tři vážné důvody předznamenalo, že se bude dařit. Už cestou v buse jsme dali lidovky, které bychom na zkoušce nestihli a děti chtěly pořád zpívat dál. Zázemí s občerstvením bylo moc fajn, pan Kotrba se staral, jak mohl. Sál byl příjemný akustikou, zvuk se odrážel od parket, takže se děti dobře slyšely a to je nakopávalo. Podobně to funguje ve sv.Anně nebo v janovském kostele. Publikum bylo od začátku na naší straně, zvláště v druhé části je potěšily lidovky, Brusič mráz, židovské a spirituály. Nepamatuji se, že by z 90 minut skladeb dětem něco nevyšlo, dokonce i dvě premierované a obávané skladby do Říma - soudobý Lauda Sion a těžký spiritual My soul´s been anchored vyšly lépe, než na zkouškách. A přitom to byl první a současně nejdelší koncert celé sezony

Tomáš Pospíšil

sbormistr Iuventu, gaude!

sbalit ▲
2015

únor

MgA. Tomáš Pospíšil: Liturgické obrazy ze života Šimona Petra premiéra skladby

Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou
2014

listopad

Shalom - pokoj

DVD, Iuventus, gaude!2014

červenec

World choir games

DVD, Iruventus, gaude!2014

červenec

Zlatá medaile (Duchovní hudba)
World Choir Games

Riga, Lotyšsko

2012

říjen

IUVENTUS, GAUDE! a MUSICA FLOREA

Ve středu 12.září zaplnilo asi 180 posluchačů kostel Nejsvětějšího Srdce Páně v Jablonci nad Nisou, aby si vyslechlo unikátní provedení výběru z oratoria Mesiáš Georga Fridricha Händela v...

číst celé ▼

Ve středu 12.září zaplnilo asi 180 posluchačů kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

v Jablonci nad Nisou, aby si vyslechlo unikátní provedení výběru z oratoria Mesiáš Georga

Fridricha Händela v podání světoznámého soubor Musica Florea pod vedením dirigenta,

sbormistra a skladatele Marka Štryncla, za účasti barytonisty Tomáše Krále a dětského

pěveckého sboru Iuventus,gaude!

Nebylo to první setkání sboru Iuventus,gaude! s touto hudbou, neboť závěrečnou

slavnou árii Hallelujah má již v repertoáru delší dobu a v březnu měl tu čest, že byl přizván

k projektu provedení Mesiáše s Dolnoslezskou filharmonií. Přestože sborovou část oratoria

původně Händel svěřil dospělým hlasům, jablonecké děti se zhostily tohoto nelehkého úkolu

více než dobře.

I v tomto případě se jednalo o jedinečný projekt, neboť děti mohly pracovat se

světově uznávaným hudebním tělesem, které je velmi kreativní, typická je pro něj hra na

originální dobové nástroje nebo jejich kopie a oživování zapomenutých interpretačních stylů i

prostředků, což dodalo skladbě úžasnou atmosféru i ducha.

Charismatický dirigent a sbormistr Marek Štryncl strhl svým přístupem a nadšením

děti k práci na tomto novém projektu, přeci jen odlišném od toho jarního. Svůj čas jim

věnoval již na srpnovém soustředění a i na závěrečných zkouškách před koncertem. Výsledek

byl úžasný.

Více než hodinu se posluchači mohli nechat unášet na křídlech Händelovy nádherné

duchovní hudby v jedinečném zpracování, které svedlo dohromady světové profesionální

hudebníky a nádherné hlasy dětského sboru.

Zaslouženou odměnou jim byl dlouhotrvající potlesk a jako přídavek si na závěr ještě

jednou všichni užili strhující Hallelujah.

Myslím, že jsme se všichni rozcházeli z kostela s velmi krásnými a povznášejícími pocity.

Ája Nedomlelová

sbalit ▲
2012

zlaté medaile v kategorii duchovní hudby a v kategorii mládežnických sborů
7th World Choir Games

Cincinnati, Spojené státy americké
2011

zlatá medaile a vítězství v kategorii duchovní hudby
1st World Choir Championships for Youth and Young Adults

Graz, Rakousko2011

zlatá medaile a cena Grand Prix v kategorii mládežnických sborů
2nd Grand Prix of Choral Music

Graz, Rakousko2011

absolutní vítěz soutěže o Cenu M. Raichla a zvláštní cena poroty za dramaturgii vystoupení
Mezinárodní festival dětských a mládežnických sborů

Pardubice2011

zlatá medaile Mundi cantat v kategorii dětských sborů do 12 let pro Amici, gaudete!
Svátky písní

Olomouc2011

zlaté pásmo ve III. kategorii
Zahrada písní

Praha

2010

Festival

Custoza, Itálie2010

zlatá medaile v kategorii mládežnické sbory do 19 let
Svátky písní

Olomouc2010

zlaté pásmo
Zahrada písní

Praha


2009

HEJ MISTŘE!

záznam koncertu, ZUŠ Jablonec n. N.2009

Tomáš Pospíšil: Cesta k Jezulátku premiéra skladby

Praha2009

zlatý diplom IV. stupně a vítězství v kategorii dětských sborů do 16 let
12.ročník Mezinárodní sborové soutěže

Budapešti, Maďarsko2009

vítězství v soutěži o Cernu Miroslava Raichla
Mezinárodní festival dětských a mládežnických sborů

Pardubice2009

vítězství v kategorii komorních sborů pro Choricus, gaude!
Mezinárodní festivalu Svátky písní

Olomouc2008

prosinec

Nové CD Gaudete!

Gaudete! Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! zpívá duchovní hudby 20. století Účinkují: Iuventus, gaude!, komorní sbor Choricus, gaude! Sbormistr Tomáš Pospíšil Hlasový poradce Lucie...

číst celé ▼

Gaudete!

Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! zpívá duchovní hudby 20. století

Účinkují: Iuventus, gaude!, komorní sbor Choricus, gaude!

Sbormistr Tomáš Pospíšil

Hlasový poradce Lucie Jarešová

Klavír Jana Kvochová

Režie: Ivo Sedláček, Ivo Rozehnal

Vydáno: 2008 Savita Studio, Jablonec nad Nisou

Seznam skladeb:

Gaudete et exultate (Z.Lukáš), Kyrie, Agnus Dei (Z.Lukáš z Missa brevis), Gloria (Jan Novák), Salve Regina (Javier Busto), Ave verum corpus (Francis Poulenc), Wolcum yole!, This little babe, Deo gratias (Benjamin Britten z cyklu Ceremony of Carols)

CD je neprodejné, je poskytováno jako poděkování za sponzorský dar na fond sboru v minimální výši 150 Kč. Kontakt: ullmann.ivana@gmail.com

sbalit ▲

2008

červenec2008

červenec

Iuventus, gaude! vyzpíval zlato a stříbro na World Choir Games v Grazu

Úspěch sboru jablonecké ZUŠ v Grazu. Na největší světové sborové soutěži World Choir Games v rakouském Grazu dosáhl dětský pěvecký sbor jablonecké ZUŠ Iuventus, gaude!

číst celé ▼

Úspěch sboru jablonecké ZUŠ v Grazu.

Na největší světové sborové soutěži World Choir Games v rakouském Grazu dosáhl dětský pěvecký sbor jablonecké ZUŠ Iuventus, gaude! pod vedením sbormitra Tomáše Pospíšila naprosto neuvěřitelného výsledku. Po pouhých třech letech existence sboru a na první zahraniční soutěži, které se zúčastnil, získal v open kategorii duchovní hudby stříbrnou medaili a v kategorii dětských sborů dokonce zlatou medaili. Přitom v kategorii duchovní hudby se zúčastnilo 49 sborů a v kategorii dětských sborů dokonce 62 sborů skutečně z celého světa. Je to nádherné zúročení a odměna za obrovskou práci a velké nadšení, které do zpívání vkládají děti i sbormistr a hlasová poradkyně Lucie Jarešová. Velký dík za bezchybný klavírní doprovod patří Janě Kvochové. Díky velkorysé podpoře ze strany města mohly jablonecké děti úspěšně reprezentovat svou ZUŠ, město, kraj i Českou republiku.

sbalit ▲2008

červen

Koncert v Zrcadlové kapli Klementina

V neděli 1. června uskutečnil jablonecký sbor ZUŠ Iuventus, gaude! pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila nádherný koncert plný emocí v překrásném prostředí Zrcadlové kaple pražského...

číst celé ▼

V neděli 1. června uskutečnil jablonecký sbor ZUŠ Iuventus, gaude! pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila nádherný koncert plný emocí v překrásném prostředí Zrcadlové kaple pražského Klementina společně se sborem Zvonky a jeho přípravným sborem Zvonečky. Pokračuje tak přátelství a spolupráce se sborem Zvonky, který pod vedením Jarmily Novenkové působí při Hudební škole hlavního města Prahy. Oba sbory se poprvé setkaly před rokem na mezinárodním festivalu Svátky písní v Olomouci, odkud si Iuventus, gaude! přivezl dvě zlaté medaile a sbor Zvonky kromě čtyř zlatých medailí také absolutní vítězství v obrovské konkurenci sborů z celého světa.

sbalit ▲
2008

duben

Zahrada písní 2008

Dětský pěvecký sbor jablonecké ZUŠ Iuventus, gaude! pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila se 6. dubna na soutěžní přehlídce Zahrada písní 2008 v Praze umístil ve zlatém pásmu v kategorii...

číst celé ▼

Dětský pěvecký sbor jablonecké ZUŠ Iuventus, gaude! pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila se 6. dubna na soutěžní přehlídce Zahrada písní 2008 v Praze umístil ve zlatém pásmu v kategorii sborů od 14 do 18 let. V této kategorii soutěžilo 15 mládežnických sborů z celé České republiky. Ve zlatém pásmu se umístily také sbory Zvonky (Mnichovo Hradiště), Krumbrumchór (Český Krumlov), Mládí (Jablonec nad Jizerou) a Kantiléna (Luže).

Děkujeme pořadatelskému sboru Svítání za skvělou organizaci.

sbalit ▲

2008

Gaudete!

CD, Savita Studio Jablonec nad Nisou2008

Vadim Petrov: Krkonošská pohádka premiéra skladby

Jablonec nad Nisou2008

zlatá medaile (v kategorii DPS)
5th World Choir Games

Graz, Rakousko2008

stříbrné pásmo
Celostátní soutěž dětských pěveckých sborů

Nový Jičín2008

zlaté pásmo
Zahrada písní

Praha2007

Zlaté hlasy slaví (společný koncert Iuventus, gaude! Jablonec n. N. a Zvonky Praha)

CD, ZUŠ Jablonec n. N.2007

Improvizace (koncert Jiřího Stivína a sboru Iuventus, gaude!)

CD, ZUŠ Jablonec n. N.2007

stříbrné pásmo (kategorie dětské sbory do 16 let)
Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena

Praha2007

zlatá medaile (mládežnické sbory do 19 let)
Mundi cantat

Olomouc2007

zlaté pásmo
Zahrada písní

Praha
2006

Tomáš Pospíšil: (Po)volání zvonu premiéra skladby

Rychnov nad Kněžnou2006

hlavní cena za interpretaci lidové písně
Festival dětských pěveckých sborů

Krásná Lípa2006

zlaté pásmo
Pražské Vánoce

Praha2005

MgA. Tomáš Pospíšil

zahájil působení u sboru coby hlavní sbormistr2005

Lucie Poláková, DiS.

zahájila působení u sboru coby umělecký poradce2005

Mgr. Jana Lišková Kvochová

zahájila působení u sboru coby asistent sbormistra2005

ZALOŽENÍ SBORU2005

Dětský pěvecký sbor ZUŠ se představuje

CD, ZUŠ Jablonec n. N.


Hledáme nové hlasy!

koho hledáme?

Hledáme nové zpěváčky do přípravných sborů a do chlapeckého sboru DPS Iuventus, gaude!

jak se stát členem?

Zápis pro školní rok 2016/2017 proběhne v pondělí 6.6. a ve středu 8.6.2016 v budově ZUŠ na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou. Těšíme se na setkání.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání

Časopis Cantus   Festa academica   praga-cantat.cz   czech-choirs.eu (en)