Sborová Zahrada písní otevřela jarní sezónu

Pořadatelem a hostitelem celostátního soutěžního festivalu dětských pěveckých sborů Zahrada písní, který se již tradičně otevírá jarní sezónu našich dětských zpěváčků je DPS Svítání. Partnerem a spolupořadatelem festivalu je Unie českých pěveckých sborů.Redakce, pátek 13. dubna 2018
Magazín > Sborový život

Ohniváček, Zahrada písní 2017

Martin Kravka / Zahrada písní

I letos byl o účast na akci mimořádný zájem, vystoupilo zde na čtyřicet dětských kolektivů z celé republiky. Sbory soutěžily ve třech věkových kategoriích a jejich výkony posuzovala odborná porota ve složení: MgA. Alena Vimrová, prof. Jiří Kolář a Mgr. Marek Valášek, PhD.

Krásné jarní počasí, výborná atmosféra a bezchybná práce organizátorů, to vše přispělo ke spokojenosti účastníků a odrazilo i v hudebních výkonech souborů. O mimořádné umělecké úrovni letošní přehlídky svědčí mimo jiné i fakt, že téměř polovina soutěžících souborů si vyzpívala zlato a pouze pět sborů skončilo v bronzovém pásmu.

Podrobnosti o výsledcích najdete v oficiální listině festivalu a v článku předsedy poroty festivalu Dr. Marka Valáška, které připravujeme pro letní číslo časopisu CANTUS.


Publikování nebo šíření obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno. Za obsah textů odpovídají jejich autoři.

O nás   Kontakty   Inzerce   Podmínky užívání   Cookies

Časopis Cantus   Festa academica   czech-choirs.eu (en)